Kurumsal Kimlik

Kurumsal kimlik tasarımınız firmanızı tüm ortamlarda temsil eden renkleriniz, logonuz, çizginizdir ve karakterinizdir.

Kurumsal kimlik sizi profesyoneller arasına dahil eder

Sektörünüze uygun çizgilerde ve renklerde bir kurumsal kimlik oluşturduğunuzda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Firmanız dijital ortamda daha akılda kalıcı olur ve profesyonel gözükürsünüz.

Yapacağınız müşteri toplantılarında vereceğiniz ufak bir kartvizitten, bırakacağınız ürün kataloguna, mail yazışmalarında kullanacağınız mail imzanızdan, websitenizde kullanacağınız renklere kadar bir çok unsur aslında kurumsal kimliğinizin bir parçasıdır.

Deneyimli grafik tasarımcılarımız, farklı bir çok sektör için kurumsal kimlik yapılanma aşamalarında yer almıştır. Bu deneyimi yeni markalar, yeni sektörler için kullanmak bizi daima heyecanlandırır.

İşte bu noktada uzmanlığımızdan yararlanmanız, marka heyecanınıza ortak olmak için buradayız.

Kurumsal Kimlik Tasarım Süreci

Analiz
Kurumsal kimlik tasarımı sürecimizin temeli analizdir.  Markanızı, beklentilerinizi ve hedeflerinizi önce sizden dinleriz. Ardından sektörüzün analizini yaparak en doğru planlamayı yaparız.

Tasarım
Markanıza özel kurumsal kimlik tasarımını, kurumsal renklerinizi ve kullanım standartlarının tasarımlarını hazırlarız.

Sunum
Tasarımlarımızı size sunar ve istediğiniz revizeler olursa bu aşamada son halini gelmesini sağlarız.

Sık Sorulan Sorular

Kurumsal kimlik tasarımı nedir?

Kurumsal kimlik tasarımı logonuzdan ve kurumsal renklerinizden başlayarak, ihtiyaç duyduğunuz kartvizit, antetli, fatura, araç, tabela, personel isimliği gibi tüm kurumsal metaryellerin markanıza özel olarak tasarımını kapsamaktadır.

Kurumsal kimlik tasarım süreci nasıl işliyor?

Kurumsal kimlik tasarımı süreçlerimizanaliz, tasarım ve sunum olmak üzere 3 temel adımdan oluşmaktadır. Öncelikle sektörünüzü ve beklentilerinizi sizden dinliyor, sonra araştırma yapıyoruz. Araştırmamız doğrultusunda tasarım ekibimiz, size özel tasarımları hayata geçirmeye başlıyor. Tasarımlarımızı size sunuyoruz, eğer gerekiyorsa revizeleri yaparak size teslim ediyoruz.

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatları ne kadar?

Kurumsal kimlik tasarımı fiyatları yapılacak çalışmanın detaylarına göre belirlenmektedir. Mevcutta logonuz olabilir, sadece kurumsal kimlik metaryellerine ihtiyacınız vardır. Ya da sadece logo isteyebilir, diğer kurumsal kimlik metaryellerine ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bu doğrultuda öncelik olarak ihtiyaçlarınızı belirlemek gerekmektedir.

Kurumsal kimlik tasarımı kaç gün sürer?

Kurumsal kimlik tasarımı yapım süreleri çalışmanın kapsamına göre farklılık göstermektedir. Kurumsal kimlik tasarımının ortalama yapım süresi 7 – 15 gün arasında değişiklik göstermektedir. Revizelerinizle süre artabilir.

Baskı sürecini siz mi yönetiyorsunuz?

Kurumsal kimlik tasarım  hizmetimiz standart olarak sadece tasarımdan ibarettir. Fakat tasarımdan baskıya kadar sorumluluk alabilir anahtar teslim iş yapabiliriz. Kendi matbaacınızda tasarımın doğru ve kaliteli şekilde basılması için bir çok müşterimiz için baskı süreçlerini de yönetiyoruz. Dilerseniz bizden baskıya uygun formatta dosyaları alarak istediğiniz matbaada bastırabilir ya da bu süreci de bizim yönetmemizi talep edebilirsiniz.

Kurumsal kimlik tasarım dosyalarını hangi formatta teslim ediyorsunuz.

Kurumsal kimlik tasarımı çalışması sonuçlandığında hem sunuma özel, hem baskıya özel formatlarda size teslim etmekteyiz. Bu formatlar AI, PDF, EPS, CDR vektörel formatlardır. Bunlar dışında özel talep edeceğiniz formatlarda da teslim etmemiz mümkündür.

Çalışacağım kurumsal kimlik firmasına nasıl karar vermeliyim?

Çalışacağınız kurumsal kimlik tasarımı firmasına karar vermeden önce mutlaka önceden yaptığı çalışmaları incelemenizi öneriyoruz. Bununla birlikte sözleşmeli çalışarak, karşınızda yasal bir firma olduğundan emin olmanız son derece önemlidir. Fiyat odaklı değil, yapılacak çalışma odaklı karar vermeniz, yapacağınız yatırımın olumlu geri dönüşlerini görmenizi sağlayacaktır. Çalışacağınız firma Craft07 olsun ya da olmasın bu kriterleri göz önüne almalısınız.