İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı > Hedeflerinize ne kadar yakınsınız?

İşinizi büyüten gerçek çözümler internet reklamcılığıyla mümkün

Ülke, şehir, doğru anahtar kelimeler ve reklam metinleriyle yapılandırma yaparak Google Adwords, Instagram ve Facebook reklamlarında bütçenizi doğru kullanmanızı sağlıyoruz.

Çalışma sürecimiz içinde müşterilerinize farklı yaklaşım önerileriyle verimliliğinizi en üst seviyeye çıkartmak için katkıda bulunuyoruz.

Google Adwords, Instagram, Facebook ve Youtube Reklamları

Google, Instagram, Facebook ve Youtube’da işletmenizin ürün ve hizmetlerini arayan potansiyel müşterilerizin karşısına sizi çıkartalım ve satışlarınızı arttıralım!

Ziyaretçi yoksa ödeme de yok.

Google ve Sosyal Medya reklamlarıyla arama yapan kullanıcılar reklamınıza tıklayıp web sitenizi ziyaret ettiği zaman yada sizi aradığında ödeme yaparsınız. Kısacası; reklamınızdan sonuç aldığınızda para ödersiniz. Videolarda gösterim başına ücret ödersiniz.

İstediğiniz bütçeyle başlayabilirsiniz.

Google ve sosyal medya reklamları için ne kadar bütçe ayıracağınıza siz karar verirsiniz. İşletme hedeflerinize uygun bir aylık bütçeyle başlayın ve daha sonra aldığınız sonuçlara göre bütçenizi arttırın.

Yaptığınız yatırımın karşılığı ölçülebilirdir.

Google, Facebook, Instagram ve Youtube; geleneksel (dergi, gazete, radyo ve TV) reklam kanallarından farklı olarak, en net ve doğru şekilde ölçümleme olanağı içeren bir sistem sunmaktadır. Bu sayede sizlere maliyet – geri dönüş hesaplaması yapmanızı ve bu doğrultuda reklam stratejilerinizi doğru yönetme imkanı sunmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Google reklamlarıyla satışım artar mı?

Google Ads (Adwords) reklamlarıyla hedef kitleniz ve hedef anahtar kelimelerinizden hareketle hazırlanan reklam kampanyaları doğrudan hedef müşterilerinize ulaşacaktır. Bununla birlikte de satışlarınızın artacaktır.

Hizmet ve ürünlerimizi soranlar artacak mı?

Sunduğunuz hizmet ve ürününüzü hedef müşterilerinize görünür reklamlar oluşturacağımız için hizmetleriniz ve ürünlerinizle ilgili iletişim talepleriniz artacaktır. İletişimi satışa çevirmek size kalıyor.

Hangi reklam kampanyalarını kullanmaktasınız?

Sektörünüze ve hedeflerinize göre Google Ads (Adwords) reklam kampanya ihtiyaçları değişmektedir.  Google Ads yanı sıra Facebook, Instagram ve Youtube reklamlarıda sonra derece önemlidir. Arama ağı reklamları, görüntülü reklam ağı, video reklam ağı gibi en yaygın ve etkili kampanya modellerinin firmanıza en uygunun olanını kullanmaktayız.

Raporlamayı nasıl yapıyorsunuz?

Her ay sonu genel bir Google Ads (Adwords) raporlaması sunmaktayız. Bu raporlamada aylık tıklama sayısı, gösterim sayısı, tıklama başına ortalama maliyet, toplam bütçe gibi birçok bilgi yer almaktadır. Maliyet ve geri dönüşümler göz önüne alarak reklam bütçenizin nasıl olması konusunda da ayrıca bilgilendirme yapıyoruz.

Reklam yönetim ücretlerinizi neye göre belirliyorsunuz?

Google Ads (Adwords) ve tüm sosyal medya platformları yönetimi için belirli hizmet paketlerimiz bulunmaktadır. Bu hizmet yönetim ücretini aylık olarak almaktayız. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram reklamları ürün/hizmetim için gerekli mi?

Instagram reklamlarını kullanarak ürün veya hizmetinizi geniş hedeflemeler aracılığıyla doğru hedef kitleye ulaştırabilir, web sitenize ziyaretçi çekebilir, mobil uygulamanız varsa  indirmelerini sağlayabilir, ürün veya hizmetinizi satıyorsanız sizinle gerçekten ilgilenen insanları satın almaya ve kullanmaya teşvik edebilirsiniz. Craft07 bilimsel verileri ve hizmetinizle alakadar olan kullanıcılara yönelik reklam çalışmaları yapmaktadır. 2022 Kullanım istatistikleri aşağıdaki gibidir;

Sosyal medya platformlarının kullanım sırası ve oranları şu şekilde:

 • Whatsapp %93.2
 • Instagram %92.5
 • Facebook %78.1
 • Twitter %69.6
 • Facebook Massenger %54.3
 • Telegram %53.7
 • TikTok %47.6
 • Pinterest %40.7
 • Snapchat %37.2
 • LinkedIn %28.2
 • Skype %26.2
 • Imessage %20.4
 • Discord %20.1
 • Tumblr %13.3
 • Reddit %11.1

Reklam bütçesinden komisyon alıyor musunuz?

Görevimiz tamamen bütçenizin en verimli şekilde kullanılması ve hedef kitlenize ulaşmanızı sağlamaktır. Bu nedenle reklam bütçenizden herhangi bir komisyon almıyoruz. Google, Facebook, Instagram gibi mecralarda ödemeleriniz direkt olarak sizin kredi kartınızdan yapılmakta ve Google Ads (Adwords) ve diğer mecraların  panelini tüm şeffaflığıyla görebilmektesiniz.

Sözleşme yapıyor musunuz?

Tüm hizmetlerimiz gibi Google Ads (Adwords) ve Facebook, Instagram gibi yönetimi gerçekleştirdiğimiz hizmetimizde de sözleşmeli çalışıyoruz. Sözleşme yapmamızın temel sebebi hizmet kapsamını net olarak belirlemektir. Google Ads (Adwords) reklam yönetimi hizmetlerinde sözleşmelerimiz en az 6 aylık yapılabilir.  Facebook Instagram reklam yönetimi hizmetlerinde de 3 aylık periyodlarda çalışmaktayız.